WifiSpot Avantajları

WifiSpot Avantajları

Loglama ve Hotspot Çözümleri

1- Firewall Cihazı Yok!

Günümüz piyasasında Firewall cihazları yüksek fiyatlara malolmaktadır. Ancak bilmelisiniz ki WifiSpot’u kullanmanız için herhangi ek bir cihaza ihtiyacınız yok! WifiSpot kullanıcı platformundan, firewall cihazlarıyla yapılan tüm işlemler hiçbir ek ihtiyaç gerekmeksizin uygulanır.

WifiSpot ile 5651 sayılı kanuna uygun yasal loglama, internet kullanımı bazlı analiz, kullanıcıların demografik yapısını takip etme, kayıt ve giriş ekranı kişiselleştirilmesi ve ağ yönetimi gibi network yönetimi konusunda birçok özelliği uygun fiyata sizlere sunar.

2- Teknik Personel maliyeti yok!

Çoğu işletme sahibi, kaliteden ödün vermeden işletme maliyetlerini en aza indirmenin yollarını arar. İşletmelerin genellikle harcadığı maliyetler personeller maliyetlerine gitmektedir. WifiSpot işletmenizi düşünürek, kurumsal alanda sunmuş olduğunuz Wifi hizmetinin teknik personel ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Teknik personel maliyeti gerekmeksizin kullanıma başlanan basit yönetim panelinizle, işletmenizdeki modem cihazlarını kolayca yönetebilir, görüntüleyebilir ve kullanıcı bazlı atamalar yapabilirsiniz.

3- Yıllık cihaz bakım ücreti yok!

WifiSpot network yönetim platformu, günümüzde kullanılan modem cihazlarının büyük çoğunluğuyla %100 uyumlu çalışır. WifiSpot işletme maliyetlerini en asgari düzeyde tutmak için tasarlanmıştır. Network yönetimine getirdiğimiz yeni bakış açısı sayesinde yıllık lisans ücreti, yıllık lisans yenileme ve bakım ücreti gibi işletmenize ek maliyet oluşturacak unsurları ortadan kaldırdık. Eğer yeni bir işletmeyseniz ve bir network altyapı sistemi kurmak istiyorsanız, WifiSpot sizler için en uygun çözüm yoludur!

Wifi Kullanıcılarını Uzaktan Kontrol Edin

Wifi hizmeti verilen yerlerde neden limitleme yapılmalıdır?

Modem cihazlarının kapasitesine göre belirli sayıda kullanıcı limiti bulunur. İşletmenizin internet ağının yüksek kullanım nedeniyle yorulması, yeni gelen misafirlerinizin verimli şekilde internet kullanımını engeller.

İnternet ağınızı kullanıcılara süreli veya limitli olarak kullandırdığınızda ise, interneti adeta sömüren kullanıcıların belirlediğiniz limiti doldurmasını ve internetinizi amansızca kullanmasını önleyebilirsiniz.

WifiSpot kolay arayüzü sayesinde dileğiniz kullanıcıya, dileğiniz kotayı atayabilirsiniz. WifiSpot platformunun “AKN” atama özelliği sayesinde kullanıcı, cihaz veya lokasyon bazlı kotalar belirleyebilirsiniz. Yetkili girişler için hazırladığımız platformdan hız limiti belirlemek, kullanım süresi belirlemek, kullanım miktarı belirlemek, download hızı ve upload hızı belirlemek sandığınızdan çok daha kolaydır.

1. Tema Oluştur

Misafir giriş sayfasının nasıl görünmesini istiyorsanız, hazır şablonlardan kullanıma göre dizayn edin. Temanızı özelleştirmeniz için herhangi bir kod bilgisi bilmenize ihtiyacınız yok! Sadece beğendiğiniz şablonu seçin ve giriş ekranına aktarın.

2. Panel Düzeni

Giriş ekranında işletmenizin ismini, logusunu ve sloganınızı ziyaretçilerinizle paylaşabilirsiniz. Dilerseniz hizmet ve ürünleriniz hakkında ekstra açıklamalar ekleyebilirsiniz. WifiSpot ile network giriş paneli oluşturmak çok kolaydır.

3. Kayıt Ekranı

Misafirlerinizin network ağınızla bağlantı kuracakları giriş sayfasının arka plan resmini sıfırdan yükleyebilir ve baştan özelleştiriniz.

4. Footer Alanı

Kayıt ve giriş ekranının alt bölümünde beğendiğiniz şablonu kullanabilir ve misafirlerinize giriş ekranının alt bölümde bilgiler verebilirsiniz. Dilerseniz alt bölümü kullanmadan boş bırakın.

5. Seçiminizi Onaylayın

Tüm bilgileri eksiksiz tamamladığınızdan emin olduktan sonra sadece tek bir tıklamayla özelleştirmelerinizi onaylayın.

Kullanıcılara Özgü Özelleştirmeler

WifiSpot arayüzünden işletmenizin internet ağına bağlanan müşterilerinize ayrı, personellerinize ayrı, misafirlerinize ayrı olarak düzenlediğiniz internet hizmeti sunabilirsiniz. WifiSpot network yönetim platformu, kullanıcı denetimlerini dileğiniz gibi özelleştirmenizi ve toplu ve bireysel olarak internet kullanımını belirlemenizi sağlar. Bilgi güvenliğini en üst seviyeye taşırken, ayrıca paylaşımlı interneti istediğiniz gibi kişiselleştirin ve yönlendirin.

Tek Panelden Tüm İşletmeleri Yönetin

Web Tabanlı Yönetim Arayüzü kullanımıyla, dilediğiniz yerden istediğiniz kadar işletmenin paylaşımlı internet ağı uzaktan yönetilir. WifiSpot sitemizdeki "Müşteri Paneli” veya login.wifispot.com.tr web adresinden, kullanıcı adı ve parola bilgilerinizle giriş yaparak yönetici arayüzüne akıllı cep telefonları ve bilgisayarlarla kolaylıkla giriş yapabilirsiniz. Her nerede olursanız olun, işletmenize özel hazırladığımız yönetim panelini detaylı şekilde görüntüleyebilir ve anlık müdahalelerle düzenlemeler yapabilirsiniz.

Web Tabanlı Güncelleme

İşletmenizde kullandırdığınız Access Point cihazları (modem) sadece tek bir web tabanlı yönetim arayüzünden yönetin ve güncelleyin. Modeminize uzaktan bağlantı kurarak aç kapat yapabilir ve dilediğiniz gibi özelleştirmeler uygulayabilirsiniz. WifiSpot sayesinde modeminizin yanında bulunmanıza gerek yok! Kullanımınıza sunduğumuz platform web tabanlı yönetici arayüzünden hızlıca güncelleme yapmanızı sağlar.

Yasal Log Tutma

5651 sayılı yasa nedeniyle wifi hizmeti veren kurumsal işletmelerin log saklama zorunlulukları vardır. Log kayıtlarıyla internet ağına bağlanan cihazlardan istek gönderilen ip numaraları, cihazların ip numaraları ve mac adresleri, ziyaret edilen url adresleri, kullanım süreleri gibi bilgiler kaydedilir. Böylelikle siber suçların ilerleyen dönemlerde tespit edilmesi sağlanır. WifiSpot işletmenizi ziyaret eden misafirlerinizin log verilerini 2 yıl boyunca bulut sisteminde saklar. İşletmenizde işlenen siber suç nedeniyle veya dilediğiniz zaman sunucularımızda saklanan log kayıtlarına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Giriş Ayarlarını Özelleştirebilirsiniz

WifiSpot’un kullanıma hazır olarak sunduğu WhatsApp giriş seçeneği ile kendinizi klasik sayfalarla sınırlamayın. WhatsApp ve SMS ile misafirleriniz kolayca internet ağına giriş yapabilirler. Dilerseniz kişiye özel şifreler oluşturabilir ve kullanıcıların şifrelerle sisteme giriş yapmasını sağlayabilirsiniz.

Özelleştirilebilir Giriş Ekranı

Misafirlerinizin internet ağına girmek istediği cihazları, işletmeniz tarafından özel olarak oluşturulan özelleştirilebilir giriş ekranlarına yönlendirilmesini sağlayın. Giriş ekranında misafirlerinizden istediğiniz bilgileri talep etmek çok kolaydır. Giriş ve kayıt ekranlarını dilediğiniz gibi özelleştirebilir. Giriş ekranlarına logo, işletme ismi gibi kurumsal bilgiler eklenebilir.

WifiSpot Kullanan Markalar​

WifiSpot Hotspot & Loglama 7 Gün Dene

WifiSpotu Hemen 7 Gün Ücretsiz Deneyin

Wifispot'u Hemen Ücretsiz Dene!

5651 Yasasının gerekliliklerini karşılamak için bizimle hemen iletişime geçebilir yada demo talep formunu doldurabilirsiniz.