WiFi Hotspot Ne İşe Yarar?

Akıllı cihazların internet yeteneklerinin artması, yazılım teknolojilerinin mobil cihazlar üzerinde büyük bir gelişim göstermesi ve sosyal medya ortamının hemen hemen herkes tarafından kullanılmaya başlaması ile birlikte internete olan ihtiyacımız her geçen gün daha da artırıyor. Bunun yanında artık bankacılık işlemlerimizi, alıverişlerimizi ve hemen hemen bütün iletişim ihtiyaçlarımızı da internet üzerinden karşılıyoruz. İnternetin bu denli önemli olduğu günümüzde, büyük havalimanları, okullar, hastaneler, istasyonlar gibi devlet kurumlarının yanında, oteller, kafeler ve lokantalar da müşterilerine veya ziyaretçilerine ücretsiz internet hizmeti sunmak istiyorlar.

WiFi Hotspot teknolojisi, kamuya açık alanlarda ücretli veya ücretsiz olarak sunulan internet hizmetinin kalitesinin artırılmasını, daha kolay bir ağ yönetimi oluşturulmasını ve ağ üzerinde oluşabilecek yetkisiz erişimlerin engellenebilmesini sağlayabiliyor. WiFi Hotspot teknolojisi ile internet erişiminin kullanıma sunulması için özel güvenlik protokolleri uygulanabiliyor. Örneğin cep telefonuna SMS ile gönderilen bir şifre ile ağa katılabilme bu güvenlik protokollerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

İnternet hizmeti sunulan her kurumda genellikle ağın kullanıcılar arasında adil olarak kullanılabilmesi istenir. WiFi Hotspot teknolojisi sayesinde ağın adil olarak kullanılabilmesi için her bir kullanıcıya kota tanımlaması yapılabilir. Böylece kota dolduğu anda kullanıcının erişimi kısıtlanabilir. Böylece diğer kullanıcıların internet kalitesinin düşmesinin önüne geçilir. Ayrıca WiFi Hotspot teknolojisine sahip erişim cihazları genellikle tek bir merkezden kolayca yönetilebilir. Bu sayede ağa dahil olan kullanıcılar tek tek görüntülenebilir ve istendiğinde ağdan uzaklaştırma işlemi gerçekleştirilebilir.

Tüm bu inovatif özelliklerin yanında WiFi Hotspot teknolojisi 5651 sayılı kişisel bilgilerin korunması adlı kanunun gerekliliklerini de yerine getirir. Bu kanuna göre kamuya açık alanda sunulan internet erişimine ait bilgilerin en az 2 yıl süre ile saklanması gerekir. Böylece işlenebilecek herhangi bir siber suçtan veya kişisel gizlilik ihlalinden kurum yöneticileri ve suça ortak olmayan diğer kullanıcılar sorunlu tutulamaz. WifiSpot tüm bu işlemleri tek başına yerine getirebilen güçlü bir WiFi Hotspot teknolojisidir. Kurulumu ve kullanımı son derece basittir, teknik personel ihtiyacı doğurmaz. Ayrıca ağ trafiğine ait olan bilgiler Wifispot bulut sunucularında 5 yıl süre ile saklanır ve ilgili kuruluşun 5651 sayılı kanuna uygun bir internet altyapısına sahip olmasını garanti eder.

Wifispot'u Hemen Ücretsiz Dene!

5651 Yasasının gerekliliklerini karşılamak için bizimle hemen iletişime geçebilir yada demo talep formunu doldurabilirsiniz.