WIFISPOT’a Hoşgeldiniz
İletişim Adreslerimiz
485/25 , Alemdağ Cad.
Ümraniye, İstanbul/Türkiye
info@wifispot.com.tr
+90 (212) 988 16 56

Oteller İçin İnternet Verimliliği Neden Önemlidir?

Günümüzde müşteriler, seyahat planlamalarını ve otel seçimlerini yaparken mutlaka WiFi hizmetinin sunulup sunulmadığına bakmaktadır. Otellerde veya pansiyonlarda hizmet kalitesinin artırılabilmesi ve müşteri memnuniyetinin sağlanabilmesi için güçlü bir internet altyapısının sunulması son derece önemlidir. WifiSpot ile müşterilere internet kullanımı sunulmasıyla beraber menü ve rezervasyon işlemleri de aynı bağlantı üzerinden sağlanabilir. Bu sayede hem hizmette iyileştirme hem de müşteri isteklerine hızlıca yanıt verebilme şansı doğmuş olur. Ayrıca verimliliği artırmak adına, ağ kullanım sıklığı, demografik müşteri bilgileri gibi pazarı genişletmeye ve müşteri odaklı çözümler üretmeye imkân verecek bilgiler de otel yönetiminin kullanımına sunulur.

Otellerde tüm müşterilerin kullanımına açık olan internet ağları kullanılır. Bu ağların tüm müşterilere eşit şekilde hizmet verebilmesi için bazı çözümler geliştirilmiştir.WifiSpot ile herhangi bir otel müşterisine internet kotası uygulanabilir. Ayrıca hız sınırlama özelliği ile de internet bağlantı hızı kapasitesinin eşit olarak dağıtılması garanti altına alınmış olur. WifiSpot, otellerde ek internet erişim hakkı satışı yapılmasına da olanak sağlar. Böylece hem verimlilik artırılır hem de fazladan internet ihtiyacı olan müşteriler için etkin bir çözüm üretilmiş olur.

Oteller İçin Wi-Fi Sisteminin Yönetilmesi Oldukça Önemli Bir İştir.

WifiSpot teknolojisinin kullanıldığı otellerde, sistemin yönetimi tek bir ekran üzerinden kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Müşteriler ile ilgili kota ve hız sınırı işlemleri, ek erişim hakkı satışı gibi işlemler, WifiSpot web arayüzü kullanılarak herhangi bir yerden kolayca yapılabilir. Otellerde WiFi kullanımı, katlara, odalara veya koridorlara entegre edilmiş Access Point cihazlar ile sağlanır. WifiSpot sayesinde tüm Access Point’lerin güncellemeleri ve ayarları tek bir merkezden kolayca yapılabilir. Böylece hem zamandan hem de personel masraflarından tasarruf edilir.

5651 sayılı kamuya açık alanlarda internet kullanımını düzenleyen kanun, oteller için WiFi kullanımını da kapsar. Bu kanuna göre otel yöneticilerinin müşterilere sunulan internet trafiğinin tümünü kayıt altında tutması gerekir. Normalde bu işlemin yapılabilmesi için Firewall adı verilen ağ güvenlik cihazlarının kullanılması gerekir. Ancak WifiSpot’un sunduğu bulut tabanlı log sistemi sayesinde Firewall kullanımına gerek kalmaz. Bu da otellerde internet verimliliğini artıran diğer bir etkendir.

Post a Comment