Müşterilerinize Ücretsiz Wifi Sunarak Satışlarınızı Katlayın

Restoranınıza gelen müşterilere ücretsiz Wifi sunmanın faydaları o kadar çok ki, bunu yapmamak artık düşünülemez hale geliyor. Restoranda yemek yemenin sosyal bir deneyim olduğunu ve sadece yemek yeme arzusunu tatmin etmediğini bilmelisiniz. İnsanlar yemek yerken güçlü bir sosyal bağlantı ister. Bazı restoran işletmecileri, (özellikle sınırlı oturma kapasitesine sahip olanlar ) insanlar telefonlarında ve cihazlarında uzun süreler geçirirken masa devir hızlarının yavaşlayacağından endişe ediyorlar. Ancak araştırmalar bu korkuların asılsız olduğunu gösteriyor. Kullanıcılar, cep telefonlarındaki mobil verilerini kullanmadan İnternet ihtiyacını giderebilecekleri ücretsiz WiFi sunan restoranları tercih ediyor

Daha Uzun Kalan Müşteriler Daha Fazla Para Harcar

Yapılan birçok araştırmaya göre yalnızca birkaç müşteri daha fazla para harcamadan İnternet’te saatlerce dolaşır. İşletmelerin yaklaşık% 62’si müşterilerin daha uzun süre kaldığını ve bunların% 50’sinin daha fazla para harcadığını bildirdi. Ücretsiz Wifi sunmazsanız kaç kişinin restoranınıza hiç uğramayacağını tahmin edemezsiniz.

Restoranınızın Ücretsiz Wifi Sunmanın Yararları

Ücretsiz Wifi hizmeti harika bir pazarlama aracıdır. Konukları ve işletmeleri ücretsiz bir İnternet bağlantısından yararlanmaya çekmek için bir pazarlama kampanyası planlayabilirsiniz. Ücretsiz Wifi hizmeti sunan işletmeler, iş öğle yemekleri, akşam yemekleri ve iş toplantıları rezervasyonları yapabilir. Ücretsiz Wi-Fi’nin diğer avantajları şunlardır:

  • Wifi Hizmetlerinizi Hem İçeride Hem de Dışarıda Yürütmeyi Mümkün Kılar

Dış mekan Wifi bazı özel teknolojiler gerektirebilir, ancak restoranın yakınında herhangi bir yerde bağlantı kurmak, dış mekan masalarında sipariş almayı, açık havada ürün satmayı ve müşterilerin yoğun zamanlarda herhangi bir masa için hızlı rezervasyon yapmalarını sağlayabilir.

  • Müşterileriniz Hakkında Birçok Ayrıntı Öğrenebilirsiniz

Müşterileriniz sunduğunuz ücretsiz Wifi hizmetine bağlanırken kendileri hakkında birçok bilgi verebilir. Müşterilerle ilişkilerinizi geliştirmek için sosyal alışkanlıkları hakkında bilgi edinebilir, reklam için etkili platformlar seçebilir ve pazarlama mesajlarını kişiselleştirebilirsiniz. Bu bilgileri toplarken müşterilerinize gerekli kanuni bildirimleri yapmayı unutmayın.

  • Müşteriler Anında İnceleme ve Resim Gönderebilir

Her zaman İnternet’e bağlı yaşayan insanlar, yedikleri yemeğin fotoğraflarını Instagram’a ve diğer sosyal medyaya mecralarına yüklerler. Ayrıca Zomata ve benzeri inceleme sitelerine yorum gönderebilirler. Firmanızın ismini hashtag ile ve bir fotoğraf paylaşan herkese ücretsiz tatlı hediye ederek bu davranışı teşvik edebilirsiniz.

  • Misafirler Arkadaşlarıyla Bağlantı Kurabilir ve Onları Davet Edebilir

Müşterilerinize ücretsiz Wifi sağladığınızda, öğlen arasında işletmenize gelen bazı çalışanlar diğer iş arkadaşlarını da çağırarak işletmenizin potansiyelinin artmasına neden olurlar.

  • Wifi Misafir Memnuniyetini Artırıyor

Ücretsiz Wifi hizmeti alan müşteriler daha mutludur ve geri dönme olasılığı daha yüksektir.

  • Büyük Grupları Çekin

Wifi sunan restoranlarda çalışma grupları giderek daha yaygın hale geliyor. Büyük iş gruplarının ilgisini çekmek, catering, özel partiler ve yemek dağıtımları için fırsatlar oluşturur.

  • Restoranınızı Topluluk Merkezi Olarak Tanıtın

Bir Wifi bağlantısı, restoranınızı spor kulüpleri, takım yemekleri ve diğer toplum kuruluşları için bir topluluk merkezi olarak tanıtmanıza olanak tanır.

  • İşletmenizi Viral Pazarlama İle Tanıtın

Her gönderi viral olmaz ve milyonlarca takipçiyi çekemez, ancak buna ihtiyacınız yok. Ücretsiz Wifi, müşterilerinizin fotoğraf paylaşmasına ve yorum göndermesine olanak tanır. Her müşterinin 100 arkadaşı varsa, tavsiye alanların en az %10’u restoranınızı ziyaret etse büyük kazançtır.

Restoran Bilişim Sistemine Teknolojik Altyapının Sağlanması

Bazı satış noktası sistemleri Wifi üzerinden çalışır. Bu, teknolojik ihtiyaçlarınızı basitleştirir ve birleştirir. Garsonların kendi telefonlarını kullanarak sipariş almalarını ve masada ödeme kabul etmelerini sağlamak için Wifi kullanabilirsiniz. Bu, donanım maliyetlerinizi düşürür. Güvenlik önemliyse, bu kolaylıkları yönetmek için her garsona bir şirket telefonu verebilirsiniz. Özellikle de mobil POS için Wifi kullanıyorsanız İnternet maliyetlerinizi, temel işletim altyapısı için bir sermaye yatırımı olarak düşünebilirsiniz.

Hızlı ve güvenilir bir bağlantı elde etmek önemlidir. Ücretsiz Wifi hizmetini hiç sunmamak, yavaş veya güvenilmez bir bağlantı sunmaktan daha iyidir.

Wifi Kullanımının Sınırlandırılması

Ne yazık ki, bazı insanlar sadece kahve veya başka bir içecek sipariş edecek ve ücretsiz Wifi hizmetinden yararlanacaklar. Yalnızca bir saatlik ücretsiz İnternet kullanımına izin veren her satış için bir Wifi şifresi yazdırabilirsiniz. Bu, her müşterinin Wifi kullanmadan önce bir satın alma işlemi yapması gerektiğini garanti eder. Ya da size sunduğumuz servislerle Wifi erişimini yönetmek için yardım edebiliriz.

Wifispot'u Hemen Ücretsiz Dene!

5651 Yasasının gerekliliklerini karşılamak için bizimle hemen iletişime geçebilir yada demo talep formunu doldurabilirsiniz.