WIFISPOT’a Hoşgeldiniz
İletişim Adreslerimiz
485/25 , Alemdağ Cad.
Ümraniye, İstanbul/Türkiye
info@wifispot.com.tr
+90 (212) 988 16 56

Hotspot Nedir?

Hotspot, halka açık alanda veya ticari merkezlerde yerel ağ üzerinden internet bağlantısı hizmeti sunan bir erişim alanı olarak tanımlanabilir. Hotspot ile ağ bağlantısı Wi-Fi teknolojisi kullanılarak sağlanır. Oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan Hotspot, alışveriş merkezlerinde, teknoloji marketlerde, otellerde, okullarda, kütüphanelerde, hastanelerde, kafelerde, havalimanlarında, otogarlarda, orta – büyük ölçekli işletmelerde, spor salonlarında, yurtlarda, dershanelerde, toplantı – konferans salonlarında ve bunun gibi birçok halka açık alanda sıkça kullanılır. Hotspot alanında olan kullanıcının internet hizmeti için ücret ödemesi talep edilebilir veya çoğu zaman otellerde ve alışveriş merkezlerinde olduğu gibi internet kullanımı ücretsiz şekilde müşterinin – ziyaretçinin kullanımına sunulabilir.

Hotspot teknolojisi, kamusal alanlarda ve ticari merkezlerde müşterilere ve ziyaretçilere sunulan internet hizmetinin yönetimi kolaylaştırır. Bu sayede internet bağlantısının yetkisiz şekilde kullanılmasının önüne geçilir. Hotspot teknolojisi ile kullanıcıların internet hizmetinden faydalanabilmesi için birden çok doğrulama seçeneği sunulabilir. Örneğin bazı sistemlerde kullanıcı adı şifre kombinasyonu ile doğrulama sağlanırken, bazı sistemlerde ise cep telefonuna gönderilen şifreli SMS ile doğrulama yapılabilir. Hotspot teknolojisi, kamuya açık alanda sunulan internet hizmetinin etkin şekilde kontrol edilebilmesine de olanak sağlar. Örneğin sistem üzerinde yer alan kullanıcıların erişim hızı kısıtlanabilir, internet erişim kotası uygulanabilir veya istenildiğinde kullanıcının internet bağlantısı deaktif edilebilir. Ayrıca sistemi yetkisiz şekilde kullanmaya çalışan kişiler için filtreleme seçeneği aktif edilebilir. Böylece sistem yöneticisinin ağ üzerinde tam yetkiye sahip olması sağlanır.

Wifispot, sahip olduğu gelişmiş inovatif çözümler ile Hotspot hizmeti sunmak isteyen kurumları ek yatırım maliyetlerinden kurtarır. Kolay kurulum süreci, güçlü müşteri desteği ve ağ trafiğini iki yıl boyunca bulut sunucularında depolama avantajı ile basit ve yasalara uygun bir çözüm sunar. Güvenli bir altyapı sunan WifiSpot ile Firewall cihazı kullanmaya gerek kalmaz. Wifispot ayrıca kişiselleştirilebilir özellikleri ile de bir adım öne çıkar. Hotspot sisteminin kullanıcı doğrulama ekranı sistem yöneticisinin tercihleri doğrultusunda kurumsal kimlik argümanları ile donatılabilir. Ayrıca gelişmiş istatistiksel bilgiler ile sistemi kullanan bireyler hakkında demografik bilgiler elde edilebilir. Böylece sistem yöneticisine pazarı genişletme imkânı sunulur.

Post a Comment